UMADER İlk Toplantısını Yaptı

UMADER  Uluslararası Mazlumların Derneği Kurucu Zeynep GURKAN Açılış konuşmasını yaptı.; Çok değerli UMADER ailesi ve siz değerli misafirlerimiz hoşgeldiniz.Şuan burada gerçekleştireceğimiz toplantımıza ev sahipliği yapan genel merkez yönetim kurulu üyemiz ve aynı zamanda Eyüp ilçe başkanımız Sema TURHAN hanımefendiye ayrıyeten teşekkürlerimizi  sunuyoruz.

Derneğimiz ,  2017 yılı Ramazan ayında resmiyetine kavuşmuştur.  Umader çalışmalarını yürütürken,Sosyal hizmetler,Kadın koordinasyon,Belediye,Kaymakamlık ve Kızılay gibi devletin kurumları ile işbirliği içerisinde olmayı kendine prensip edinmiştir. Halkımız ve insanımız ,herhangi bir konuda maruzatı olduğu vakit,hangi kurumla,ne şekilde irtibata geçebileceği noktasında bilinçsiz.Bizim gayemiz ise UMADER olarak,insanımız ve devletimiz arasında bir köprü vazifesi görmek.

Derneğimizin misyonu; mazlumun yanında,mazlum ile beraber olmak,durum ve imkanlar dahilinde yardımcı olmak,rehberlik etmek.Bunu iki eksende özetliyecek olur isek,

1_ Hayr’da yarışmak, Hayr’a ön ayak olmak,öncülük etmek.

2_Hangi konuda olur ise olsun,bize geleni boş çevirmemek.

Derneğimiz gerek misyonu, gerek çalışma ve hareket metodunun yanısıra,aynı zamanda,Din,dil,ırk, gözetmeksizin, herkez tarafından kabul görülen evrensel doğruları işaret etmek,mütesebbibi olduğumuz islam dininin bize öğrettiği değerleri,Anadolu insanının kendine has örf ve adetlerini hatırlatmak ve yeniden teşvik etmek,yegane amacımızdır.

UMADER henüz yeni bir dernektir.Yinede yapılmış olan çalışmalardan bir kaç örnek verecek olur isek: Ramazan ayı içerisinde, 150 den fazla yetim giydirildi,150 aileden fazla aileye gıda yardımı yapıldı,60 ila 70 aileye,gerekli konularla alakalı ilgili  kurumlalara yönlendirme yapıldı.Arzumuz bu çalışmaların bereket ve ivme kazanmasıdır.Yeri gelmişken tekrar emeği geçen arkadaşlarıma gönülden teşekkür ediyorum.

Teşkilatımızın yapısından biraz bahsedicek olur isek.

_Genel Merkez

_İl Başkanlıkları

_İlçe başkanlıkları   şeklindedir.

Bu konu ile alakalı sıkça gelen soruların başında, ‘’Neden siyasi parti gibi teşkilatlanıyorsunuz ? ‘’ sorusudur.Buna dair gerekçemiz:farklı il ve ilçelerdeki insanımıza , en kısa zamanda,en doğru şekilde ulaşabilmektir elbette.Bilakis siyasetle hiçbir işimiz yoktur.

Niyetinde samimi olan bütün kardeşlerimize kapımız açıktır.Derneğimizde herkese yer var.

Derneğimizin öncelikleri arasında , İstanbulun 39 ilçesinde ve ve daha sonra diğer illerde temsilcilikler vermektir.

Niyazımız odurki: Allah niyetlerimizi halis kılsın,salih amellere dönüştürsün.Sizleri daimi bir muhabbetle selamlıyor , gönülden teşekkürlerimizi sunuyoruz.

UMADER Gençlik Kolları Başkanı Esin Gürkan selamlama konuşmasını yaptı.

ses sanatçıları Osman İPEKLİ ve Habil İSLAM da toplantıya iştirak ettiler