İCRA BAŞKANI : NECATİ GÖKSU ( İŞ ADAMI )
İCRA BAŞKAN YARDIMCISI: MEHMET MAZİ
SEYİDOĞLU GIDA SAN.TİC.A.Ş

YÖNETİM KURULU BAŞKANI

 

 

1951 yılında Gaziantep’te Kozca mahallesinde doğan Necati Göksu, tüccar bir babanın oğludur. Küçük yaşlarda ticaretle tanışan Göksu, Gaziantep’in en iyi tüccarlarının yer aldığı Elmacı Pazarında babasının yanında peynir ve yağ gibi toptan gıda ürünlerini satarak  iş hayatına başladı.

İlkokulu Gaziantep’te okuduktan sonra ortaokul yıllarında ticarete atılmaya karar veren Göksu, kısa zamanda dürüstlüğü ve çalışkanlığıyla takdir kazandı.

 

Ailesiyle birlikte 1967 yılında İstanbul’a yerleşti. Babası ile birlikte İstanbul Fatih’te Gaziantep Gıda Pazarı’nı kurdu. Gaziantep’ten yöresel gıda maddeleri getirip pazarlayan Göksu, memleketinin yöresel lezzetlerini geniş kitlelere sevdirdi.

 

1972 yılında Unkapanı’nda Gaziantep Ticaret adında kurduğu firma ile toptan gıda işine başlayan Göksu, İstanbul’da bulunan birçok baklavacı ve lokantaların mallarını temin etmeye başladı.

Göksu buradaki deneyimiyle iş hayatının ve ticaretin tüm inceliklerini öğrenip işlerini her geçen gün büyütme ve iyi bir çevre edinme fırsatı buldu.

 

1976 yılında evlenen Necati Göksu, 1 kız 2 erkek çocuk ve 6 torun sahibidir.

 

Necati Göksu, 1985–1999 yılları arasında helva üretimi yapmaya başladı.

Ürettikleri birbirinden lezzetli helvalar İstanbul halkı tarafından büyük beğeni toplayınca Göksu, toptancılık, perakende satış ve gıda üretimi alanlarındaki birikimini kendi marka ve işletmesiyle devam ettirme kararı aldı.

Göksu, 1999 yılında tüm patent, lisans ve isim haklarını alarak Seyidoğlu Helva Reçel olarak fabrikasını kurarak ayrı bir şirket olarak faaliyetini sürdürdü. Günlük 150 kg helva ve reçel üretimiyle başladığı işletmeyi oğlu Mehmet Göksu ile birlikte büyütme hedefi koyan Göksu, Helva Reçel olarak mağazalaşma kararı vererek 2001 tarihinde kurulan 10,000 m2’lik Hadımköy entegre tesislerinde bugün 500 kişilik uzman kadrosuyla günlük 30 tonluk üretim kapasitesine ulaşmıştır. Helva Reçel olarak mağazalaşmaya devam ederken Sultan Bacı markası ile de Baklava üretimine başlamış, küçük oğlu Murat Göksu’yu Mağazalar Genel Müdürü olarak tayin etmiştir.

Hâlihazırda 25 ülkeye ihracat yapan Seyidoğlu 450 ürün çeşidiyle Türkiye’nin tamamında ürünleri satılan ve sektörde parmakla gösterilen bir gıda devi haline dönüştü. Seyidoğlu, Sultanbacı, Seysu ve Çokomiss markalarını da bünyesinde barındıran Seyidoğlu Gıda, İstanbul genelinde 15 mağazasıyla birbirinden lezzetli ürünleri tüketiciye ulaştırmaktadır.

 

Necati Göksu Gaziantep’i Gaziantepli’yi ayrı bir sevdiği için, Hemşerilik ruhu her zaman baskın olduğu için , İstanbul Gaziantepliler Derneği’nde 25-30 yıla yakın yönetiminde çalışmış, maddi manevi desteğini hiçbir zaman esirgememiştir.

Necati Göksu, meslektaşları arasında dayanışmayı artırmak amacıyla, Helva Reçel üreticileri derneğinin kurulmasında öncülük yaptı. Sosyal yönü çok faal olan Necati Göksu sektörel ve sosyal bir çok dernek ve kuruluşta yönetim kurulu üyeliği ve başkanlık görevlerini yürütmektedir

İCRA BAŞKAN YARDIMCISI :DR. Sosyal Hizmet uzmanı Resul KURT

1971 yılında Adıyaman’da doğdu. 1992 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun oldu.

Marmara Üniversitesi Sosyal Sigortacılık programında Yüksek Lisans eğitimini, Mali Hukuk programında Doktora (Phd) eğitimini tamamladı.

Çalışma hayatına 1995 yılında, Sosyal Sigortalar Kurumu Genel Müdürlüğü Sigorta Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda Sigorta Müfettiş Yardımcısı olarak başladı.

3 yıllık Müfettiş Yardımcılığı dönemini müteakip yeterlik sınavında başarılı olarak 1998 yılında Sigorta Müfettişliğine atandı. Sosyal Sigortalar Kurumu Başkanlığı Sigorta Teftiş Kurulu Başkanlığında Sigorta Müfettişi, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığında Müfettiş ve Başmüfettiş, Rapor Okuma Komisyonu Başkanı olarak çalıştı.

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkan Danışmanlığı görevinde bulundu.  

2009 yılında Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı Rehberlik ve Teftiş Başkanlığında Başmüfettiş olarak sürdürdüğü görevinden belediye meclis üyesi adaylığı nedeniyle istifa ederek ayrıldı ve tekrar Devlet Memurluğu görevine dönmedi. 2015 yılında 25. Dönem ve 26. Dönem Milletvekili seçimlerinde Ak Parti İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayı oldu.

Ak Parti Genel Merkez Ekonomi İşleri Başkanlığında Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.

Marmara Üniversitesi SBMYO ve BSYO’nda, Bahçeşehir Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Öğretim Görevlisi olarak çalıştı.

Halen İstinye Üniversitesi’nde Öğretim Üyesi olarak görev yapmakta olup, aynı zamanda Bahçeşehir Üniversitesi BAUSEM İş Hukuku ve Sosyal Güvenlik Uzmanlığı sertifika programı koordinatörlüğü görevini yürütmektedir.

Sosyal Güvenlik, İş Hukuku, Vergi Hukuku, İşsizlik, İstihdam, Engelli Hakları, İş Sağlığı Ve Güvenliği, Kadın Hakları, Sosyal Yardımlar ve Yoksulluk,  Sağlık ve Çalışma Hayatı konularında çalışmalar yaptı. Çok sayıda ulusal ve uluslararası sempozyumda tebliğ sundu, bir çok ilde seminer ve konferanslara konuşmacı olarak katıldı.

Yayınlanmış 23 kitabı ve 2000’in üzerinde makalesi bulunmaktadır.

Türkiye Ragbi Federasyonu Başkan Vekilliği, İstanbul Siyasal Vakfı Genel Başkan Yardımcılığı, Sosyal Güvenlik Müşavirleri Derneği Genel Başkan Yardımcılığı, Çerkezmüsellim Tarımsal Kalkınma Kooperatif Başkanlığı, Kızılay Bayrampaşa Şubesinde Yönetim Kurulu Üyeliği ve Sekreter Yardımcılığı yaptı. Çeşitli insani yardım yardım projelerinde gönüllü çalışmalarda bulundu.

STAR GAZETESİ’nde (Salı-Perşembe) ve DÜNYA GAZETESİ’nde (Cuma) çalışma hayatı, sosyal güvenlik, ekonomi, sağlık gibi konularda günlük köşe yazıları yazmaktadır.

24 TV’de Sosyal Güvenlik Programını; ÜLKE TV’de “Resul KURT’la Çalışma Hayatı” programını; DÜNYA EKONOMİ TV’de her hafta Perşembe günleri 17,00’de canlı olarak yayınlanan “Resul KURT’la Çalışma Hayatı” programını; hazırlayıp sundu.

Uzun bir süre TRT 2 ve TRT HABER’de ekonomik gelişmelerin ele alındığı “İş’te Gündem” programını Dr. Bumin Doğrusöz’le birlikte hazırlayıp sundu.

Evli ve İki çocuk sahibi olup İngilizce bilmektedir.

İCRA BAŞKAN YARDIMCISI : Prof .Dr Osman ERK
İCRA BAŞKAN YARDIMCISI : av.Savaş KORKMAZ
Av. Savaş Korkmaz

15.09.1977 İstanbul doğumluyum

İlkokulu Kuleli İlkokulu, ortaokulu Arnavutköy ilköğretim okulunda liseyi Yahya Kemal Beyatlı Lisesinde Üniversiteyi ise İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinde okudum. Askerliğimi Bitlis ilinin Hizan ilçesinde Askerlik Şubesi Başkanı olarak yaptım.

Evli ve bir çocuk babasıyım Şirinevler’de bulunan Bilgi Hukuk Bürosunun Ortağıyım. Serbest Avukat olarak 2003 yılından itibaren çalışıyorum.

İCRA BAŞKAN YARDIMCISI: MALİ MÜŞAVİR. SELAHATTİN HARPUTLU
İCRA BAŞKAN YARDIMCISI : OĞUZ ÖZKAN ( İŞ ADAMI )
İCRA BAŞKAN YARDIMCISI :SELAMİ AYKUT ( MUHTAR )
İCRA BAŞKAN YARDIMCISI : MAHMUT IŞIK ( DOKTOR )
İCRA BAŞKAN YARDIMCISI : emekli abdulkadir bozan
İCRA BAŞKAN YARDIMCISI : İŞ ADAMI. MUHAMMET KOÇ
İCRA BAŞKAN YARDIMCISI :ALİ HACİ HALİLOĞLU ( MİMAR )
İCRA BAŞKAN YARDIMCISI : MURAT ÇELİK ( DOKTOR )
İCRA BAŞKAN YARDIMCISI :CEMALETTİN ŞENSOY ( MEVLÜTHAN )
İCRA BAŞKAN YARDIMCISI :ADEM KODALAK (İŞ ADAMI )