Mazlumların sessizliğine ses olmak, bir nebze de olsa onların yüreklerine girebilmekdi tek arzumuz….
BİSMİLLAH dedik mazluma doğru yol aldık. Çıplak gördük dolabımızda. Aç gördük mutfağımızdan dedik.ALLAH “IN verdiği bir bereket ve güç vardı… Birkaç Mazlum değil elimizin ,yüreğimizin yettiği yere kadar dedik…Birkaç kişiyken Makama değil duaya talibim diyen dostlar çoğaldıkca UMADER Büyüyordu umut veriyordu.
ALLAH yar ve yardımcımız olsun. Din, Dil, Irk gözetmeden yaradılana Rabbimin Bizi elçi kıldığı her mazluma ulaşacağız…
TÜM MAZLUMLARA DOKUNABİLMEK İÇİN YOLA ÇIKTIK.
HER MAZLUM”A HASSASİYET, SAMİMİYET, SEVGİ VE DOSTLUKLA EL UZATTIK.HAKKANİYETİ ELDEN BIRAKMADIK…
RAMAZAN DA YÜZLERCE YETİM VE KİMSESİZ ÇOCUK GİYDİRDİK.
MADUR AİLELERİMİZE GIDA YARDIMI VE KIYAFET YARDIMI YAPTIK…
EŞYASINI PAYLAŞMAK İSTEYEN AİLELERDEN ARACI OLUP AİLELERİMİZE GÖTÜRDÜK. DEVLETİMİZİN KURUMLARINDAN FAYDALANMALARI İÇİN ARACI OLDUK.AMACIMIZ BU YARDIMLARI DERNEK ARACILIĞI OLMADAN KOMŞUSUNA YAN KOMŞUYU VEYA ALT KOMŞUSUNU HATIRLATMAK. SEVGİ OLUNCA HERŞEYİN HALLOLACAĞINA İNANMAK, İNANDIRMAK.
(
ULUSLAR ARASI MAZLUMLARIN DERNEĞİ.KESİNLİKLE KENDİ ÇIKARLARINI DÜŞÜNMEYECEK…MAZLUM, MASUM, KİMSESİZLERİN SESİ OLACAK….KOMŞUSUNUN AÇMI TOKMU OLDUĞUNU HATIRLATACAK…HOŞGÖRÜYÜ ,SAMİMİYETİ,ADALETİ,HAKKANİYETİ KENDİNE ŞİAR EDİNECEK…KOLİ DAĞITMAK DEĞİL GAYEMİZ BİRİLERİNİ TEŞVİK ETMEK.BİRİLERİNE KOMŞUSUNU HATIRLATMAK… KURUMLARA YÖNLENDİRİP TAKİBİNİ YAPMAK .SENİN BENİM DEĞİL BİZİM DERNEĞİMİZ GÖZÜYLE BAKMAK,AMACIMIZ,TOPRAĞI İNCİTMEDEN YÜRÜMEK , ENGİN OLUP KIRMADAN KORKMADAN HESABINI VEREMEYECEĞİMİZ ÇALIŞMALARA İMZA ATMAMAK…ADALETSİZ HESABSIZ ÇIKARSIZ OLMAK…MAZLUMA VAV ZALİME ELİF GİBİ DİK DURMAK UMADERİN YEGANE TEMENNİSİDİR.
Kim şefkat ve merhametle bir yetimin başını okşarsa, elinin dokunduğu tüyler sayısınca sevâb alır. (Hadîs-i şerîf-Ahmed bin Hanbel ve Taberânî)

Müslüman evlerinin en hayırlısı içinde kendisine iyi muâmele yapılan yetimin bulunduğu evdir. Müslüman evlerinin en kötüsü de kendisine haksızlık yapılan yetimin bulunduğu evdir. (Hadîs-i şerîf-İbn-i Mâce)